Doskonale – Niedoskonali

Trzeci rozdział książki „Doskonale niedoskonali” – co w nim znajdziesz?

A gdyby tak głęboko zastanowić się nad sobą i swoim życiem? Nie tylko zawodowym, ale również prywatnym. Może to jest właśnie ten odpowiedni moment na to, by zadać sobie pytania, które zmuszą Cię do refleksji? Pytania, dzięki którym znajdziesz odpowiedź na to, jak pracować nad sobą, by osiągnąć sukces. Pomoże Ci w tym trzeci rozdział naszej książki „Doskonale niedoskonali”. Pamiętaj! Aby spełniło się to życzenie wcale nie musisz być doskonały. Wystarczy, że jesteś Doskonale Niedoskonały!

Trzeci rozdział – jak z nim pracować?

Rozdział trzeci to część dla Ciebie. Możesz wykorzystać ją na kilka sposobów…

  1. Po pierwsze, możesz tylko przeczytać pytania, potraktować je jako strukturę do przemyśleń i refleksji. Możesz odpowiedzieć sobie na te pytania w głowie albo zanotować pojedyncze myśli. Dać sobie czas i przestrzeń na to, żeby pobyć sam na sam ze sobą — najważniejszą osobą na świecie. To bezcenny czas i to jedna z najlepszych rzeczy, które możesz sobie podarować.
  2. Po drugie, jeśli pisanie sprawia Ci przyjemność, to możesz wziąć notes, najlepiej taki, w którym wygodnie Ci się pisze, albo otworzyć plik Worda i zanotować odpowiedzi, które przychodzą Ci do głowy, kiedy czytasz pytania. Zauważysz, że mimo iż pytania wydają się proste, szczere odpowiadanie na nie, w takiej właśnie kolejności i/lub tej konfiguracji, wcale nie jest prostą sprawą. Ba, jest procesem, który dotyka Cię bardzo głęboko i poruszy obszary ważne dla Ciebie, jak Twoje wartości, sens Twoich działań, Twoją motywację do realizacji zamierzonych celów.

Poznaj przykładowe pytania, które skłonią Cię do refleksji…

  • Czym dla Ciebie jest kluczowy moment życiowy?
  • Jak realizujesz swoje cele życiowe, zawodowe, rodzinne? Jak to wpływa na Ciebie? Na innych? No co jeszcze i jak wpływa?
  • Jakie są Twoje życiowe wartości (hierarchicznie). Dlaczego właśnie tak? Z czego to wynika?

A jaki jest cel – nie tylko książki, ale także całego projektu Doskonale Niedoskonali?

trzeci rozdział

Najprawdopodobniej zaczniesz zastanawiać się nad sobą, swoim życiem prywatnym i zawodowym. Jest olbrzymia szansa, że będziesz kontynuować ten proces, szukając możliwości własnego rozwoju poprzez coaching, mentoring, szkolenia, kursy, książki, terapię, która jest również rewelacyjnym narzędziem rozwoju osobistego. To jest jeden z celów nie tylko książki, ale całego projektu Doskonale Niedoskonali:

Chcemy zainspirować Cię do zmiany, pracy nad sobą i osiągania sukcesów w kluczowych i ważnych dla Ciebie obszarach Twojego życia przy jednoczesnej Twojej akceptacji faktu, że nie musisz być w tym procesie doskonały.

Ważne jest też to, że abyś mógł osiągnąć sukces, w ogóle nie musisz być doskonały, wystarczy, że jesteś Doskonale Niedoskonały.

Odpowiedziałeś na pytania i co dalej?

trzeci rozdział doskonale niedoskonali

Idąc dalej tym tropem, pewnie zaczynasz się zastanawiać, co możesz zrobić z odpowiedziami, których sobie udzieliłeś.

Masz kilka opcji:

  • możesz je zachować dla siebie,
  • możesz podzielić się nimi z innymi, aby i ich zainspirować do tego, żeby i oni mogli zmierzyć się z kluczowymi pytaniami w swoim życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym i podjąć kroki do zmian w swoim życiu.
  • Możesz także podzielić się swoimi odpowiedziami na forum w całości lub części — na przykład w naszej grupie na Facebooku My. Doskonale Niedoskonali.

Zapewne już się uśmiechnąłeś, kiedy ta myśl przemknęła Ci przez głowę. Jaka to myśl? Ano taka, że skoro zdecydowałeś się na drugą opcję pracy z rozdziałem trzecim i udzieliłeś odważnie odpowiedzi w swoim egzemplarzu książki, na te same pytania, na które odpowiedzieli bohaterowie tej publikacji, to stajesz się niemal automatycznie jej żywą częścią. Czy to nie wspaniałe?

Co więc możesz dalej z tym zrobić?

Możesz nic dalej nie robić i na tym poprzestać. Jeśli taki jest Twój wybór, to świetnie, najwyraźniej na ten moment jest dla Ciebie najlepszy.

Zostań bohaterem kolejnej edycji!

Możesz także zostać współautorem i bohaterem kolejnej edycji!

Jak? To proste.

Napisz do nas na [email protected], a my prześlemy Ci wszystkie niezbędne informacje.


>> Może Cię zaciekawić: 

Jak i dlaczego powstał projekt Doskonale Niedoskonali?

Jakie są cele i założenia projektu Doskonale Niedoskonali

Co to znaczy być Doskonale Niedoskonałym

>> Gdzie nas znajdziesz:

Fanpage: Doskonale Niedoskonali

Grupa: My. Doskonale Niedoskonali

>> Książki:

agatalimanowka.pl/sklep

Dodaj komentarz