Doskonale – Niedoskonali

Co to znaczy być Doskonale Niedoskonałym

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tak wiele osób dręczy demon perfekcjonizmu? Dlaczego nie potrafimy się go pozbyć i z lekkością dążyć do realizacji naszych celów? Co blokuje nas przed działaniem i sprawia, że nie sięgamy po swoje marzenia? Jeżeli czujesz, że ten problem dotyczy również Ciebie, najwyższy czas to zmienić. Zrzuć z siebie presję! Przeczytaj artykuł i przekonaj się, co to znaczy być Doskonale Niedoskonałym. Odkryj, jak osiągać sukces w życiu i w biznesie, i być szczęśliwym!

CZYM JEST IDEA DOSKONAŁEJ NIEDOSKONAŁOŚCI?

W każdym z nas istnieje głębokie pragnienie dążenia do perfekcji. Chcemy osiągnąć doskonałość w różnych obszarach naszego życia:

 • zawodowym,
 • prywatnym,
 • rozwoju osobistego.

Jednak droga do osiągnięcia sukcesu w dowolnym z tych obszarów nie jest ani łatwa, ani prosta. Dlaczego? Ponieważ w trakcie podróży przytrafiają nam się upadki, kryzysy, wzloty, pojawiają się pytania i wątpliwości. Poza tym, w zależności od tego, w którym momencie zawodowego czy rodzinnego jesteś, może się okazać, że Twój cel się zmienił. Albo, że wcale nie chcesz rozwijać się w tym kierunku, w którym podążałeś do tej pory.

Być może masz dość pracy na etacie i marzy Ci się własna działalność. Albo wręcz odwrotnie, po wielu latach zarządzania biznesem pragniesz odrobiny spokoju, bo osiągnąłeś już swoje cele zawodowe i chcesz zająć się swoim hobby.

Co jest istotne?

Mimo że w swym dążeniu do doskonałości często w siebie wątpimy, zastanawiamy się nad sensem i wartością naszych działań, to – paradoksalnie – dla innych jesteśmy wzorem, przykładem, inspiracją. Motywujemy innych do działania i osiągania sukcesu. I to jest budujące.

Wyobraź sobie, że zaczynasz ćwiczyć. Marzysz o wysportowanej, szczupłej sylwetce i wiesz, że będzie to wymagało poświęceń. I chociaż nie chce Ci się rano wstać, mimo to podnosisz się, zakładasz buty i idziesz na trening. Robisz to dzień w dzień, aż stwierdzisz, że osiągnąłeś swój cel.

Ktoś, kto patrzy z boku, podziwia Twoją siłę woli, upór i konsekwencję. Natomiast to, czego nie widzi, to:

 • walka z samym sobą, kiedy faktycznie nie chcesz rano wstać,
 • chwile zwątpienia, kiedy zastanawiasz się, czy Twój wysiłek ma sens,
 • momenty słabości, gdy myślisz o tym, aby złamać swoje postanowienie.

Natomiast te drobne potknięcia nie mają znaczenia. Istotne jest to, że osiągasz swój cel.

To właśnie ten proces dążenia do perfekcji jest piękny w swojej niedoskonałości. Nie musimy być idealni ani perfekcyjni, aby osiągnąć swoje cele życiowe i biznesowe. Możemy być ludźmi spełnionymi biznesowo, osobiście i rodzinnie. Wystarczy, że jesteśmy #DoskonaleNiedoskonali (#DND).

DOSKONALE NIEDOSKONALI – KIM JESTEŚMY

kim są doskonale niedoskonali

Książkę i ideę Doskonale Niedoskonałych tworzą cudowni klienci i partnerzy Agaty Limanówki. Współautorzy, którzy znaleźli w sobie odwagę, aby sięgać po swoje cele mimo niedoskonałości. Specjaliści, którzy na co dzień mierzą się z wieloma wyzwaniami, ale nigdy się nie poddają.

Jaki mamy cel?

Chcemy pokazać Ci, że nie musisz być perfekcyjny, aby sięgać po swoje marzenia. Ludzie sukcesu też mają chwilę słabości i zwątpienia, ale, tak czy inaczej, dążą do realizacji swoich planów. Nie wstydzą się tego – wręcz przeciwnie, mówią o tym głośno, inspirując innych do działania.

Bo nie chodzi o to, aby użalać się nad sobą i szukać najgorszych momentów. Istotą doskonałej niedoskonałości jest przyznawanie się przed sobą do własnych słabości i dążenie do celu, dając sobie przyzwolenie na błędy i potknięcia.

SPRAWDŹ, CZY JESTEŚ DOSKONALE NIEDOSKONAŁY

Nasza idea jest Ci bliska, ale nie jesteś pewien, czy jesteś jednym z nas? Oto kilka powodów:

 • czujesz, że nie musisz być doskonały,
 • chcesz z siebie zrzucić presję bycia perfekcyjnym w obszarze życia zawodowego, rodzinnego czy też osobistego,
 • świadomie pracujesz nad sobą,
 • chcesz poczuć, że nie jesteś sam, a wokół Ciebie są ludzie, którzy są, byli lub będą w miejscu podobnym do Twojego,
 • właśnie redefiniujesz swoją hierarchię wartości oraz własne wartości,
 • czujesz, że przechodzisz głęboką wewnętrzną transformację,
 • jesteś w kluczowym momencie swojego życia,
 • zastanawiasz się, czy udało Ci się zrealizować młodzieńcze marzenia,
 • szukasz inspiracji i motywacji do zmiany, a nie gotowych rozwiązań.

To jak? Czujesz, że jesteś Doskonale Niedoskonały? To świetnie! Czas wykorzystać tę wiedzę i zacząć działać! Zrób pierwszy krok w stronę realizacji swoich marzeń. Dołącz do naszej inspirującej społeczności i nie bój się sięgać po to, na co zasługujesz. 

doskonale niedoskonali


Gdzie nas znajdziesz?

Fanpage: Doskonale Niedoskonali

Grupa: My. Doskonale Niedoskonali

Książki: agatalimanowka.pl/sklep

Dodaj komentarz