Doskonale – Niedoskonali

Jak być odważnym?

Jest kilka prostych i konkretnych metod na to, jak realizować swoje pragnienie odwagi. Bo tak naprawdę głęboko w sercu każdy z nas chce być odważny. Jedni czują tę potrzebę bardzo mocno, inni muszą włożyć wysiłek, żeby wzmocnić i rozniecić w sobie to pragnienie, przekraczając granice własnej wyspy komfortu. Oczywiście nie da się tutaj opisać wszystkich sposobów i każdy na pewno ma własne niezawodne metody, jednak pozwól, że przez kilka kolejnych wpisów podam Ci inspirujące do działania metody, byś odkrył w sobie własne techniki bycia odważnym.

Niech Twoje ciało będzie odważne

 

Zadbaj o swoje ciało i jego dobrostan:

  • Ćwicz,
  • spaceruj,
  • wysypiaj się,
  • medytuj,
  • oddychaj głęboko.

Wykorzystuj uważność do budowania świadomości bycia tu i teraz, a nie w przeszłości lub przyszłości. Zwróć uwagę na to, że dbanie o swoje ciało i umiejętności fizyczne to wyraz troski i miłości do samego siebie. Nawet jeśli nasze ciało nie jest idealne, to nie ma znaczenia, ponieważ dbamy o nie, akceptujemy je i koncentrujemy się na najlepszych aspektach jego posiadania. Ciało jest ważne, ale mówiąc o tym, jak być odważnym, nie możemy pomijać wagi naszego nastawienia mentalnego.

Niech Twoja psyche będzie odważna

odważna psyche dnd

Pielęgnuj w sobie wrażliwość, bo odwaga nie istnieje bez gotowości, by odsłonić swoje najwrażliwsze miejsca. Warto wyjść do ludzi i dać im się dostrzec. To jest wrażliwość i bycie odważnym jednocześnie, ponieważ podejmujemy ryzyko i narażamy się na niepewność i zranienie swoich emocji, na odrzucenie, opuszczenie przez innych.

Proś o pomoc, kiedy tego potrzebujesz, to wielka umiejętność i wiele osób nie potrafi tego robić, nawet jeśli bardzo potrzebuje wsparcia. Stawiaj granice, mów innym o swoich pomysłach, mów „nie”.

Niech Twoje relacje z innymi będą odważne

Wzmacniaj swoją pewność siebie, bo to pozwoli Ci zaufać samemu sobie i swoim umiejętnościom i łatwiej będzie podjąć Ci odważne działanie. Pewność siebie to stan, w którym czujesz się dobrze sam ze sobą, akceptujesz siebie i wierzysz we własne możliwości. Z jednej strony dostrzegasz własne zalety i talenty, a z drugiej masz świadomość swoich słabości i niedoskonałości. To pozwala Ci okazywać szacunek innym ludziom bez umniejszania wartości siebie czy kogokolwiek innego.

Niech Twoja kreatywność będzie odważna

Jeśli uświadomisz sobie, że im szybciej działasz i podejmujesz odważne działania, tym krócej odczuwasz strach, zakłopotanie, wątpliwości, to nagle wszystko wydaje się o wiele prostsze, prawda? A jeśli dojdziesz do wniosku, że Twoje działanie dodatkowo uruchomi serię zdarzeń, niemal jesteś zmuszony do zaangażowania się w to, co się dzieje dalej.

Bój się odważnie

bój się odważnie

Miej odwagę bać się, bo jeśli się boisz i jeśli ufasz samemu sobie, to jesteś w stanie podjąć decyzję, podjąć ryzyko i zaangażować się w działanie. Podziwiamy odważnych ludzi, którzy podejmują ryzyko mimo silnych.

Oto przedsmak skutecznych i praktycznych sposobów na to jak być odważnym. Będziesz je mógł wykorzystać w swoim życiu, bo ono jest przygodą dla odważnych, a odwaga polega na tym, że robisz coś mimo wielkiego strachu, bo wiesz, że w konsekwencji doprowadzi Cię to dobrych rezultatów, zapewni niezapomniane doświadczenia. Dzięki planom i odważnej ich realizacji dotrzesz do miejsca, w którym chcesz się znaleźć. Dostajesz w życiu to, po co masz odwagę sięgnąć i czego zdecydujesz się bronić.

Odważ się i uwolnij swoją siłę! Wykorzystaj ją w dobrym celu – dla samego siebie i uczynienia świata wokół Ciebie lepszym.

Skocz do sklepu

DOSKONALE NIEDOSKONALI

Może Cię też zaciekawi...

Zostań autorem książki "Doskonale Niedoskonali"!

Wierzysz w to, że aby osiągnąć sukces, trzeba po drodze pokonać wiele zakrętów? Chcesz zainspirować innych i pokazać, że wcale nie trzeba być doskonałym, by działać? 

Dołącz do grona doskonale niedoskonałych autorów i napisz z nami książkę.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz