Doskonale – Niedoskonali

Jak być w zgodzie z własnym ciałem?

Jak pisał David R. Hawkins: Odwaga to coś więcej niż demonstracja siły. To przekonanie, że wiemy, jak tę siłę ukierunkować. Niech Twoje ciało będzie zatem odważne! Jak tego dokonać?

Zadbaj o swoje ciało i jego dobrostan

Ćwicz, spaceruj, wysypiaj się, medytuj, oddychaj głęboko, wykorzystuj uważność do budowania świadomości bycia tu i teraz, a nie w przeszłości lub przyszłości. Jedno już nie, a drugie jeszcze nie istnieje. Korzystaj z życia na poziomie fizycznym.

Twoje ciało jest również Twoim sprzymierzeńcem w redukcji lęku.

Dzięki medytacji opartej na wizualizacji możesz tworzyć pozytywne scenariusze swojej przyszłości i umacniać w ten sposób swoje cele i ich realizację. Strach możesz zmniejszać również dzięki treningowi relaksacyjnemu, rozluźnieniu mięśni, obniżeniu napięcia i kontroli oddechu.

Boimy się tego, co nieznane, i jest to zupełnie naturalny strach, który naszym przodkom pozwolił przetrwać i przekazać dalej swoje geny.

Jeśli więc boisz się tego, czego nie znasz, to postaraj się zredukować tę niepewność do minimum. Zebranie informacji, zrobienie wstępnego rekonesansu, pozwoli Ci zmniejszyć strach i działać pewniej i odważniej. Jeśli na przykład masz w planach wystąpienie publiczne, odwiedź miejsce, w którym będziesz wygłaszać swoje przemówienie. Sprawdź salę, stań na scenie i poczuj, jak będzie to wyglądać. Przetestuj sprzęt i narzędzia, z których będziesz korzystać.

Naucz się radzić sobie w trudnych sytuacjach

jak być w zgodzie z własnym ciałem dnd

Rozwijaj swoje umiejętności przetrwania nie tylko w miejskiej dżungli, ale też bądź przygotowany na ekstremalne sytuacje.

Ucz się:

  • technik samoobrony,
  • metod udzielania pierwszej pomocy,
  • nowych języków,
  • innych umiejętności, które mogą Ci się przydać w niespodziewanych sytuacjach życiowych.

Jeśli nauczysz się hiszpańskiego, to może łatwiej Ci będzie zdecydować się na przeprowadzkę do Hiszpanii, bo będziesz czuł się pewniej. Rozwijaj umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach. Im większa wiedza o tym, co robić w danej sytuacji, tym odważniejszym człowiekiem będziesz.

Zwróć uwagę na to, że dbanie o swoje ciało i umiejętności fizyczne to wyraz troski i miłości do samego siebie. Nawet jeśli nasze ciało nie jest idealne, to nie ma znaczenia, ponieważ dbamy o nie, akceptujemy je i koncentrujemy się na najlepszych aspektach jego posiadania.

Ciało jest ważne, ale mówiąc o tym, jak być odważnym, nie możemy pomijać wagi naszego nastawienia mentalnego.

Nad tym będziemy jednak prowadzić nasze dogłębne rozważania przy kolejnym wpisie. Nie zapomnij zajrzeć tu już za tydzień!

Skocz do sklepu

DOSKONALE NIEDOSKONALI

Może Cię też zaciekawi...

Zostań autorem książki "Doskonale Niedoskonali"!

Wierzysz w to, że aby osiągnąć sukces, trzeba po drodze pokonać wiele zakrętów? Chcesz zainspirować innych i pokazać, że wcale nie trzeba być doskonałym, by działać? 

Dołącz do grona doskonale niedoskonałych autorów i napisz z nami książkę.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz