Doskonale – Niedoskonali

Jakie są cele i założenia książek i projektu Doskonale Niedoskonali?

Od dziecka słyszymy, że musimy być dobrzy, lepsi, najlepsi – w pracy, w szkole, w zajęciach pozaszkolnych. Pytanie brzmi, czy takie ogólnie panujące przekonanie na pewno jest dla nas dobre? A może warto zrzucić jarzmo perfekcjonizmu i zacząć z lekkością osiągać cele prywatne i zawodowe? Chcesz wiedzieć, jak to zrobić? Z pomocą przychodzą Doskonale Niedoskonali! Poznaj główne założenia naszego projektu i przekonaj się, że nie musisz być idealny, aby działać i być szczęśliwym.

W jednym z ostatnich artykułów pisałam o tym, co to znaczy być Doskonale Niedoskonałym oraz w jaki sposób sam możesz sprawdzić, czy jesteś jednym z nas. Bo Doskonale Niedoskonali to nie tylko idea, ale przede wszystkim ludzie, tacy jak Ty, którzy poprzez swoje historie pragną pomóc Ci zrzucić jarzmo perfekcjonizmu.

Doskonale Niedoskonali to:

  • książki,
  • eventy,
  • społeczność.

Dzięki naszemu wsparciu łatwiej, z lekkością i szybciej osiągniesz sukces w życiu i biznesie.

DLACZEGO NIE MUSISZ BYĆ DOSKONAŁY?

Stworzyłam ten projekt po to, aby obalić ogólnie panujące przekonanie, że musimy być idealni. Nie musimy! Wystarczy, że jesteśmy niedoskonali, a i tak jesteśmy wartościowymi ludźmi, kochanymi, możemy osiągać cele, realizować się zawodowo, w rozwoju osobistym i obszarze rodzinnym.

Nie ma nic złego w pragnieniu dążenia do doskonałości. Rzecz w tym, żeby mieć świadomość, że ten proces może być o wiele mniej kosztowny, jeśli nie będziemy się aż tak mocno starać.

I właśnie to chcemy pokazać Ci w naszych książkach!

Jeśli chcesz zrzucić z siebie jarzmo bycia perfekcyjnym w różnych obszarach Twojego życia:

  • osobistym,
  • rodzinnym,
  • zawodowym,

To dzięki naszym doskonale niedoskonałym opowieściom dowiesz się, jak to zrobić. W założeniu ma one zainspirować Cię i zmotywować do zmian w Twoim życiu. Pamiętaj jednak, że to Ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie i swoje wybory. Co więcej, odpowiedzi na wszystkie pytania, które sobie zadajesz, kryją się w Tobie.

DOSKONALE NIEDOSKONALI – CO ZNAJDZIESZ W NASZYCH KSIĄŻKACH

doskonale niedoskonali książki

Każdy tom „Doskonale niedoskonałych” ma pobudzić Cię do zadawania sobie kluczowych pytań i szukania na nie odpowiedzi. Możesz to zrobić na dwa sposoby — czytając odpowiedzi bohaterów lub odpowiadając samodzielnie.

Pytania, na które odpowiedzieli wspaniali bohaterowie i jednocześnie współautorzy tej książki, mają być Twoją inspiracją do zastanowienia się nad sobą i swoim życiem. Pomogą Ci również lepiej zrozumieć siebie i znaleźć odpowiedzi na kluczowe kwestie:

  • Kim jesteś?
  • Dokąd zmierzasz?
  • Dlaczego?
  • Jaka jest Twoja misja życiowa/biznesowa?
  • Jak definiujesz swoje wartości?

Oczywiście każdy z nas mierzy się z tymi pytaniami, jednak niekoniecznie ze wszystkimi jednocześnie. Na tym właśnie polega wyzwanie, które Ty także możesz podjąć.

Wyjątkowość tych pytań polega również na tym, że często szukamy na nie odpowiedzi przez całe życie, a te, które uzyskujemy, niekoniecznie zawsze są pełne, właściwe, jedynie słuszne czy satysfakcjonujące. Co więcej — mogą się one zmieniać wraz ze zmianami, które sami przechodzimy w naszym życiu.

Pamiętaj, że nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi, albo inaczej – wszystkie są właściwe.

DOSKONALE NIEDOSKONALI – JAK ZNALEŹĆ SWÓJ SPOSÓB NA SUKCES?

Historie bohaterów naszych książek mają pokazać Ci, że nie ma jednej definicji sukcesu. To, jak definiujesz sukces, zależy od wielu czynników:

  • w jakim miejscu życia jesteś,
  • jakie masz cele i hierarchię wartości,
  • jak te wartości definiujesz.

Jeśli jesteś matką, to sukcesem będzie dla Ciebie zdrowe, dobrze rozwijające się dziecko, a jeśli jesteś matką łączącą pracę zawodową z macierzyństwem, to sukcesem będzie uzyskanie względnej równowagi pomiędzy jednym a drugim obszarem Twojego życia.

Możemy mieć różne cele, plany czy definicje sukcesu. Natomiast najważniejsza jest świadomość, że nie musisz być doskonały, aby ten sukces osiągnąć, wystarczy, że jesteś Doskonale Niedoskonały.

Wierzę, że pragniemy być doskonalsi, dlatego szlifuję diamenty. Czasami widzimy tylko sukces, to, czego nie widzimy, to ciśnienie i tarcie, z jakimi ten sukces powstaje. Tak się rodzą diamenty.

To co, znajdziesz w sobie odwagę na tę inspirującą podróż w głąb siebie? Do dzieła!

doskonale niedoskonali


Gdzie nas znajdziesz?

Fanpage: Doskonale Niedoskonali

Grupa: My. Doskonale Niedoskonali

Książki: agatalimanowka.pl/sklep

Dodaj komentarz