Doskonale – Niedoskonali

Co mają ze sobą wspólnego odwaga i akceptacja własnych niedoskonałości?

Jak definiujesz odwagę? Jaką rolę pełni ona w Twoim życiu? A czy wiesz, jak rozumieją to pojęcie Doskonale Niedoskonali? Jak pisała Regina Brett „Odwaga to stan, kiedy nikt inny nie wie, że się boisz”. A czym dla Ciebie jest odwaga? Jesteś odważny akceptując swoje niedoskonałości?

Co nam daje odwaga?

Odwaga to wybór. Dzięki niej świadomie kształtujemy siebie i rzeczywistość wokół nas. Dzięki niej zachowujemy własną wrażliwość, odpowiedzialność i wysoki poziom świadomości.

Odwaga jest bazą innych wartości, takich jak miłość czy wierność, i niezbędnym warunkiem naszego bycia i stawania się prawdziwym sobą, odrębnym od reszty świata.

Jest także źródłem naszego szacunku do siebie samych i naszego zaangażowania w działanie. Dzięki niej możemy podejmować decyzje i dokonywać wyborów każdego dnia, rozwijać i współistnieć z innymi jako niezależna jednostka.

Zaakceptuj własne niedoskonałości

Doskonale Niedoskonali pokazują poprzez swoje historie dążenia do sukcesu, jak iść odważnie do celu i mierzyć się z akceptacją własnych niedoskonałości we wszystkich wyżej wymienionych wymiarach odwagi. To element bycia Doskonale Niedoskonałym.

A co dokładnie oznacza bycie człowiekiem, który akceptuje własne niedoskonałości?

To akceptacja tego, że nie jesteśmy idealni, a nasze cele osiągamy w niedoskonały sposób. I że akceptując to, nie tracimy motywacji do działania, ale zyskujemy siłę, energię i lekkość w osiąganiu celów.

Akceptacja własnych niedoskonałości – czy to cech fizycznych, związanych z wyglądem, czy wybaczenie sobie błędów, które popełniliśmy w przeszłości, czy też uznanie, że nie wszystkie nasze cechy charakteru, kompetencje czy umiejętności są idealne, jak też kruszenie ograniczających nas przekonań na temat naszej tożsamości życiowej i zawodowej – to tak naprawdę długotrwały proces.

Dzięki Doskonale Niedoskonałym i pytaniom, na które odpowiadają, na które Ty również możesz sobie odpowiedzieć, zdołasz aktywować wielowymiarowy proces akceptacji swoich niedoskonałości.

Bądź odważny. Bądź jak Doskonale Niedoskonali

Doskonale Niedoskonali charakteryzują się wielką odwagą, gdyż upubliczniają swoje historie w naszej książce:

  • Pokazują, że mają odwagę być sobą i dzielić się tym z innym, niezależnie od tego, czy zostaną zaakceptowani, czy też odrzuceni.
  • Mówią o swoich emocjach i odważnie je odczuwają.
  • Piszą o tym, jak bardzo potrafią żyć w zgodzie ze sobą i jak bardzo tego nie potrafią.

I to jest cudowne, bo pokazuje, jak nasze rysy, pęknięcia i niedoskonałości zostają połączone w piękną niepowtarzalną całość za pomocą pracy włożonej we własny rozwój i wyciąganie lekcji z porażek. Idealnie pasuje tu analogia do japońskiej sztuki kintsugi, łączenia uszkodzonych porcelanowych naczyń w jeszcze bardziej wartościowe dzieła dzięki płynnemu złotu.

Już w kolejnym wpisie przejdziemy do zdefiniowania tego, czym w ogóle jest odwaga. Pewnie masz swoją definicję i własne doświadczenia, ale możesz jeszcze bardziej poszerzyć i ubogacić swoją definicję, korzystając z tego, co dla Ciebie przygotuję. Koniecznie zajrzyj tu za tydzień i dowiedz się więcej!

Skocz do sklepu

DOSKONALE NIEDOSKONALI

Może Cię też zaciekawi...

Zostań autorem książki "Doskonale Niedoskonali"!

Wierzysz w to, że aby osiągnąć sukces, trzeba po drodze pokonać wiele zakrętów? Chcesz zainspirować innych i pokazać, że wcale nie trzeba być doskonałym, by działać? 

Dołącz do grona doskonale niedoskonałych autorów i napisz z nami książkę.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz