Doskonale – Niedoskonali

Jak realizować pragnienie miłości, czyli jak pokochać siebie?

Zapewne wiesz już, z naszych wcześniejszych rozważań, że aby pokochać kogoś należy najpierw szczerze pokochać samego siebie. W dzisiejszym wpisie poruszymy zatem kwestię najważniejszą! Poznaj sposoby na to jak obdarzyć siebie samego miłością. Przyniesie to dla Ciebie ogrom korzyści! Także tych pozornie niezwiązanych z samoakceptacją i miłością. Zdziwisz się jak wiele znajdziesz zależności…

Po co masz kochać siebie?

To proste. Jeśli pokochasz siebie – będziesz mógł kochać innych i otrzymywać od nich miłość. Będziesz czuł wewnętrzny spokój i to, że jesteś w zgodzie ze sobą, uwolnisz olbrzymie pokłady energii do zmian, będziesz czuł, że nie musisz być inny, lepszy. Będziesz czuł, że kiedy siebie akceptujesz i dajesz sobie miłość tu i teraz, to tak naprawdę wspierasz swoje zmiany i masz większą motywację do tego, żeby zmienić to, co możesz i chcesz w sposób, który jest dla Ciebie samego wspierający.

W ten sposób zapoczątkujesz zmiany, albo też będzie punkt, w którym zaakceptujesz to, że są w Twoim życiu rzeczy, których tak naprawdę nie da się zmienić, i stąd zacznie się Twój prawdziwy rozwój, bo nie będziesz tracić energii na to, aby zmienić coś, czego nie możesz zmienić. Kiedy pokochasz siebie, uwolnisz jednocześnie zasoby energii, które możesz skierować na osiągnięcie tego, czego tak naprawdę pragniesz. Będziesz mógł dokonywać konstruktywnych zmian, żyć w zgodzie z własnymi normami i zasadami i uwolnić się od opinii innych ludzi.

Dzięki temu, że pokochasz siebie, zyskujesz spokój wewnętrzny i rodzaj wybaczenia samemu sobie, ponieważ akceptujesz to, co masz tu i teraz, i te wybory i decyzje, które Cię do tego doprowadziły.

Kiedy pokochasz siebie, będzie Ci łatwiej akceptować innych ludzi, bo będziesz podchodzić do nich z większym zrozumieniem, do ich wad i zalet, bo dzięki własnemu doświadczeniu masz świadomość wielu przyczyn, z których mogą wynikać, i jednocześnie większą pokorę.

Kochaj siebie najbardziej na świecie!

potrzeba miłości

Zmiany, które będą zachodzić w Twoim życiu, będzie widać na zewnątrz. Ludzie poczują i dostrzegą, że nie jesteś już tą samą osobą, którą byłeś – Twoje relacje się zmienią – znikną te, które były dla Ciebie niekorzystne, a na ich miejsce pojawią się lepsze, bardziej wartościowe i korzystniejsze dla Ciebie. Co masz więc do stracenia, jeśli nie pokochasz siebie? Masz do stracenia siebie, czyli wszystko, co masz najważniejszego na tym świecie.

Tak więc jeśli podarujesz sobie miłość do samego siebie, możesz tylko zyskać siebie samego, najważniejszą i najcenniejszą osobę w Twoim życiu.

Jak więc pokochać siebie?

Zapewne już to wiesz. Dla pewności i porządku podsumuję to krótko dla Ciebie w trzech punktach.

  1. Zaakceptuj swój wstyd – jest to naturalna emocja, której doświadcza każdy z nas. Nie musisz już odczuwać lęku, niepokoju i napięcia. Zasługujesz na miłość, akceptację i przynależność – zarówno od tych najbliższych Ci osób, tej jedynej osoby jak i od siebie samego. Zasługujesz na to, aby dawać i otrzymywać miłość, na to, żeby przynależeć do innej osoby czy społeczności. Na świecie jest wiele osób, oprócz Ciebie samego, które są gotowe pokochać Cię ze wszystkimi Twoimi niedoskonałościami i nie przestaną Cię kochać, kiedy poznają prawdziwego Ciebie i dowiedzą się, jaką naprawdę jesteś osobą. Co więcej, będą Cię kochać jeszcze bardziej, bo w oczach właściwej osoby jesteś doskonały.
  2. Podejmij świadomą decyzję i zaakceptuj i pokochaj siebie takim, jakim jesteś, niezależnie od wad i błędów, jakie popełniłeś, i jak nieperfekcyjny jesteś – bo jesteś piękną całością, całą osobą, a nie tylko pojedynczym elementem – na przykład jednym niedoskonałym zachowaniem albo cechą, z którą się identyfikujesz i która przysłania Ci prawdziwego siebie. Poszerz perspektywę i spójrz na swoją niedoskonałość jak na maleńki detal większej, pięknej całości. Powiedz sobie: „Kocham siebie w pełni, bezwarunkowo, ze wszystkimi swoimi niedoskonałościami. Od tej chwili będę się rozwijał”.
  3. Bądź fair wobec siebie i bądź autentyczny i prawdziwy w tym, kim jesteś, co robisz i jakie decyzje podejmujesz. Nie przejmuj się tym, co mówią inni. To Twoje i tylko Twoje życie, a wszystko, czego pragniesz, znajduje się po drugiej stronie strachu. Dlatego odrzuć go i sięgaj odważnie po to, czego pragniesz. Bądź dla siebie dobry, łagodny, rozwijaj współczucie dla samego siebie w taki sposób, w jaki robisz to dla innych. Dbaj o swoją duchową stronę, o rozwój swojej intuicji i korzystaj z niej. Praktykuj wdzięczność i pozwalaj sobie odczuwać radość, twórz, baw się swoją kreatywnością, dbaj o to, aby Twoja praca miała sens, i wypoczywaj, dbaj o ciszę, praktykuj nicnierobienie, tańcz, śmiej się, czasami warto stracić na moment kontrolę i niczego nie musieć, to cudowne uczucie.

Mam nadzieję, że przekonałam Cię do tego jak ważna jest realizacja pragnienia miłości. Najpierw dla najważniejszej osoby na świecie – do samego siebie.

Masz zatem bardzo ważne zadanie przed sobą. Trzymam za Ciebie kciuki.

Skocz do sklepu

DOSKONALE NIEDOSKONALI

Może Cię też zaciekawi...

Zostań autorem książki "Doskonale Niedoskonali"!

Wierzysz w to, że aby osiągnąć sukces, trzeba po drodze pokonać wiele zakrętów? Chcesz zainspirować innych i pokazać, że wcale nie trzeba być doskonałym, by działać? 

Dołącz do grona doskonale niedoskonałych autorów i napisz z nami książkę.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz