Doskonale – Niedoskonali

Odkryj jak, będąc Doskonale Niedoskonałym, osiągać sukces w życiu i w biznesie
i być szczęśliwym!

Książka jest przewodnikiem pełnym historii ludzi takich jak Ty, którzy mówią odważnie o swoich niedoskonałościach i drodze do osiągnięcia sukcesu od kuchni.

To już III tom z serii Doskonale Niedoskonali, a jego tematem jest odwaga. Znajdziesz tu wiedzę oraz historie bohaterów, które zainspirują Cię i zmotywują do działania i pozytywnej zmiany.

Ta książka jest dla Ciebie.

CO DA CI TA KSIĄŻKA?

Być może zastanawiasz się:

 

„Agata, jeżeli zamówię i przeczytam tę książkę, to jakich rezultatów mogę się spodziewać?”

Książka ta zawiera psychologiczne i coachingowe metody, które zebrałam w prawie 20-letniej pracy ze swoimi klientami jak praktyk i psycholog biznesu i mentor coach ICF PCC.

Znajdziesz w niej także zbiór fascynujących historii naszych autorów opowiedzianych w oparciu o pytania coachingowe, mentoringowe, strategiczne i filozoficzne. Ty także możesz sobie na nie odpowiedzieć.

Nasi bohaterowie to ludzie tacy jak Ty, którzy odważnie opowiadają szczerze i odważnie o swojej często niełatwej drodze do sukcesu. O swoich upadkach, wątpliwościach i błędach, nie zawsze trafionych decyzjach i o samym sukcesie. Sukcesie definiowanym indywidualnie, bo dla każdego sukces oznacza co innego.

To książka dla osób, które chcą zrzucić z siebie presję bycia doskonałym w różnych obszarach życia i odważnie osiągać sukces w życiu i biznesie i być szczęśliwym!

ksiazka

Praktyczna książka z kluczowymi pytaniami dla Ciebie z zakresu psychologii, coachingu, filozofii i strategii.

Przejdziesz transformujący proces pracy nad sobą poprzez udzielanie odpowiedzi na pytania, na które odpowiadają w książce autorzy. Ułożyłam je na podstawie metodologii pracy pytań z moimi klientami.

Czujesz, że nie musisz być doskonały, aby osiągać swoje cele.

Kiedy kilka lat temu sama zrzuciłam z siebie presję bycia perfekcyjną w obszarze życia zawodowego, rodzinnego, ale także osobistego, poczułam, że mogę osiągać swoje cele z większą lekkością i w zgodzie ze sobą.

Inspiracja i motywacja do działania.

Wśród historii naszych autorów znajdziesz tę najważniejszą, która nie tylko zainspiruje Cię, ale także zmotywuje do konkretnego działania, dzięki czemu sięgniesz świadomie i odważnie po swoje cele.

Kluczowy moment życiowy.

Przechodzisz głęboką wewnętrzną transformację. Twoja koncepcja siebie właśnie się zmienia, hierarchia wartości i ich definicje także i czujesz, że to jest ważny etap w Twoim życiu. Znajdziesz tu wskazówki jak przejść go w najbardziej wartościowy sposób dla Ciebie i dla innych.

Jesteśmy razem.

Nie jesteś ze swoimi pytaniami, kluczowymi momentami w życiu sam. Poznasz autorów, ludzi takich jak Ty, którzy mierzą się z podobnymi wyzwaniami i dołączysz do społeczności Doskonale Niedoskonałych.

Dla kogo jest ta książka?

Dla tych, którzy czują, że nie muszą być doskonali.

Dla tych, którzy świadomie pracują nad sobą i szukają odpowiedzi na ważne pytania życiowe.

Dla tych, którzy dotarli do środka życia i podsumowują swoje dotychczasowe życie.

Dla tych, którzy chcą zrzucić z siebie presję doskonałości i czują, że nie chcą być sami.

Zanim kupisz ksiażkę.

TO CI SIĘ PRZYDA!

Książka zawiera 3 rozdziały, na które składają się:

  • psychologiczne i coachingowe metody odnajdowania w sobie odwagi
  • inspirujące historie autorów
  • oraz pytania dla Ciebie, dzięki którym samodzielnie przejdziesz przez transformujący proces pisania własnej historii.

Nic nie ryzykujesz. Zamów i przeznacz na nią pół godziny każdego dnia przez 14 dni.

PRZEDMOWA

Sprawdź, czym jest odwaga i dlaczego jest ważna w akceptacji własnych niedoskonałości. Zainspiruj się także symbolicznym opowiadaniem o odwadze i uruchom proces uwalniania własnego potencjału.

ROZDZIAŁ 1

Przeczytaj go uważnie, stwórz własną metodę uwalniania swoich zasobów odwagi do działania w życiu prywatnym i zawodowym.

ROZDZIAŁ 2

Delektuj się dzień po dniu inspirującymi historiami bohaterów i odnajdź tego, który najbardziej przemawia do Twojego serca i umysłu. Weź dla siebie to, co najlepsze.

ROZDZIAŁ 3

Przeczytaj pytania, na które odpowiadali nasi autorzy i na ich podstawie swoją własną historię. Przejdź magiczny, pozytywnie transformujący proces pisania trzeciego rozdziału Doskonale Niedoskonałych. Poczuj, że jesteś tu i teraz.

Historie, które inspirują...

Zanim powstał ten projekt Doskonale Niedoskonali, pracowałam z moimi klientami i zauważyłam u nich powtarzający się schemat. W kluczowych momentach życiowych docierali oni miejsca, w którym do weryfikowali i redefiniowali swoje hierarchie wartości i cele życiowe, osobiste i biznesowe.

Zadawali sobie kluczowe pytania życiowe, często czując się osamotnieni i pełni wątpliwości w swoich poszukiwaniach odpowiedzi na najważniejsze pytania życiowe – o to kim są, dokąd dążą, czego tak naprawdę pragną. Sama również tego doświadczyłam.

Dlatego postanowiłam stworzyć projekt, w którym zjednoczy ludzi o podobnych wartościach wokół idei dążenia do doskonałości i przyznania sobie prawa do bycia niedoskonałym w kluczowych obszarach życiowych i biznesowych.

Książka i jej kolejne tomy pozwalają podzielić się bohaterom swoimi historiami, dzięki którym czytelnicy mogą nie tylko się nimi zainspirować, ale i zmotywować do skutecznego działania i osiągania celów osobistych, rodzinnych i zawodowych. 

Agata Limanówka

AUTORZY

O AUTORCE PROJEKTU

Agata Limanówka

Strateg. Psycholog i praktyk biznesu, trener rozwoju osobistego, certyfikowany mentor i  coach ICF. Autor i współautor kilkunastu książek, w tym poradnika psychologicznego „Od Stresu Do Sukcesu”, cyklu książek „Doskonale Niedoskonali”, wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych, absolwent studiów doktorskich i podyplomowych, wykładowca, pomysłodawca projektu Doskonale Niedoskonali.

Jej misją to szlifowanie Diamentów, co robi na kilka sposobów.

Jako mentor coach tworzy kreatywne strategie i modele biznesowe, a także produkty i usługi dla przedsiębiorców – jak np. książki, programy mentoringowe, kursy czy szkolenia.

W praktyce psychologa biznesu, trenera i rekrutera, współpracuje z korporacjami, instytucjami państwowymi i właścicielami biznesów. Z powodzeniem tworzy dla nich szkolenia dedykowane, programy szkoleniowe (ponad 3000 h praktyki) oraz projekty rekrutacyjne. Największy z nich objął ponad 2000 osób.

Jako twórca idei doskonałej niedoskonałości wraz z Doskonale Niedoskonałymi autorami i członkami społeczności oraz dzięki eventom, jak konferencja w Oxfordzie, aktywnie pomaga odkrywać innym jak – będąc Doskonale Niedoskonałym – osiągnąć sukces w życiu i biznesie i być szczęśliwym.

DLACZEGO POWSTAŁA TA KSIĄŻKA?

Nie musisz być doskonały...

Książka powstała ponieważ sami wiemy, jak trudno jest zaakceptować własne niedoskonałości i osiągnąć sukces definiowany za każdym razem indywidualnie.

Dlatego postanowiliśmy już w III tomie z tej serii podzielić się z Tobą naszymi historiami, które mówią o tym, jak kruszymy ogólnie panujące przekonanie o potrzebie bycia doskonałym w każdej dziedzinie naszego życia.

Chcemy Ci  pokazać, że nie ma jednej definicji sukcesu. I że możesz osiągać go w lepszym stylu, z nieco mniejszym napięciem i jednocześnie być inspiracją i motywacją dla innych ludzi. I że jeśli inspirujesz się innymi osobami, które w Twoich oczach osiągnęły sukces, to nieco je idealizujesz, co jest piękne. Ważne jednak, abyś nie zapominał o ciśnieniu i tarciu, jakie im towarzyszyły w drodze do osiągnięcia tego sukcesu, bo ono towarzyszy każdemu, kto do niego dąży.

Nasze historie zainspirowały już setki osób do sięgania po więcej w swoim życiu z większą lekkością. Tworzymy nie tylko książkę, ale także szkolenia i zaangażowaną społeczność skupioną wokół idei doskonałej niedoskonałości. 

Sprawdź, naprawdę warto!

RECENZJE CZYTELNIKÓW POPRZEDNICH TOMÓW.

Wojciech Strózik

Doskonale niedoskonały koncept! Możliwość zajrzenia w głąb drugiego człowieka i to zupełnie bezkarnie, to doskonała sposobność, której warto się przyjrzeć z bliska. To nie tylko zbiór ludzkich sylwetek, doskonale niedoskonałych indywidualności, to także lekcja, którą polecam odrobić. Zadanie proste. Przeczytaj te wszystkie historie, a później dopasuj swoją. To doskonałe ćwiczenie, które można potraktować, jak dbanie o coś, co lubimy, na czym nam zależy. To, jak przegląd okresowy auta, żebyśmy czuli się bezpiecznie i mieli gwarancję, że dojedziemy tam, gdzie chcemy. Pomyśl wtedy nad odpowiedziami na pytania, na które tak ciekawie i inspirująco odpowiadali współtwórcy tego wydania Doskonale niedoskonałych. Czy masz swoje życiowe motto? Kierujesz się nim i czy ono w jakiś magiczny sposób wspiera Cię, czy może ratuje z opresji? Spróbuj tę książkę potraktować jak podręcznik „historii”, ludzkich historii. Zadaj sobie pracę domową i odrób ją starannie. Pogłębiaj i poszerzaj pytania, odpowiadaj na nie szczerze, bo tylko w taki sposób będziesz mógł wejść ze sobą w naprawdę głęboką relację. Napisz swój rozdział, swoją część tej książki, a następnie przeczytaj to, co napisałeś. To nie jest łatwe zadanie, ale przekonaj się, jak bardzo odświeżające i inspirujące może stać się ono dla Ciebie. Na deser, i z uwagą, przeczytaj opowieść o starym człowieku i ogrodzie. Dla mnie to świetna metafora, która także skłania do refleksji nad życiem. To kapitalna klamra. Taka kropka nad i.

Sandra Martynów

Jacy dziś jesteśmy? Nie, nie mam na myśli „nas” z idealnych i wyreżyserowanych zdjęć czy relacji w mediach społecznościowych. Pytam o świat i nas poza tą iluzją. Jesteśmy niedoskonali. W pełnym tego słowa znaczeniu. Bach – dokładnie tak. Mamy wady, nie wyglądamy idealnie. Bywa, że nie jesteśmy konsekwentni w swych decyzjach. Wielu rzeczy nie potrafimy zrobić. Mam świadomość, że dla części z nas jest to powód do zmartwień, może wstydu. Są jednak i tacy, którzy mają gotowość i ODWAGĘ, by zaakceptować swą niedoskonałość. Rzecz jasna należy pracować nad tym, co zmiany wymaga. Rozwijać swoje talenty. Zawsze jednak w zgodzie z sobą. Tym właśnie jest odwaga do bycia DOSKONALE NIEDOSKONAŁYM. Autor każdej historii zamieszczonej na kartach tej książki ma w sobie tę odwagę. Gotowość do tego, by zauważyć swe niedoskonałości i mimo wszystko – a może właśnie głównie dzięki nim – kochać samego siebie, ufać sobie oraz wspierać się w drodze do tego, by się rozwijać i sięgać po swoje marzenia. By każde kolejne „dzisiaj” mogło być początkiem lepszego „jutro”. Wierzę, że każdy z czytelników znajdzie wśród historii autorów inspirację dla siebie.Bartosz Słota

Kiedy poznałem projekt Doskonale Niedoskonałych, wiedziałem, że to jest to, z czym ja się bardzo utożsamiam. Każdego dnia staramy się odkryć lepszą wersję siebie, dążymy do doskonałości i czasem nie pozwalamy sobie powiedzieć nawet, że coś nam nie wyszło, że jednak jesteśmy niedoskonali. Właśnie masz w swojej ręce książkę, która pokaże Ci, jak ludzie „do- skonali” osiągnęli swoje sukcesy dzięki swojej niedoskonałości. Jest to Obowiązkowa lektura dla każdej osoby, która chce osiągnąć sukces, ale i również spotkała na swojej drodze życia rzeczy, które czasem, z różnych przyczyn, zakończyły się porażką. Obiecuję Ci, że po przeczytaniu tej książki zrozumiesz, jak ważne jest być w swojej doskonałości niedoskonałym. Udanej podróży, Czytelniku! 🙂

Meg Brzóska

Napisać książkę może każdy, ale podzielić się swoimi sukcesami i przede wszystkim porażkami, to odwaga. Trzeba też mieć odwagę, żeby tę książkę przeczytać. Każda z historii daje wiele do myślenia i zdajesz sobie sprawę, że możesz wszystko. Ale to niestety zależy tylko od... Ciebie. Dla mnie ta książka to najlepszy wake up call dla wszystkich perfekcjonistów, z wielkimi marzeniami i ambicjami. Te historie postawią Cię na nogi. Zobaczysz, że doskonałość jest wielką częścią niedoskonałości i jaka wielka siła płynie z akceptacji siebie, swoich pragnień, sytuacji, w których się znajdujemy. Jestem pod wielkim wrażeniem szczerości autorów. Bardzo polecam, na pewno każdy znajdzie tam dla siebie jedno zdanie, które będzie zapalnikiem do działania na sto dziesięć procent.

Katarzyna Karska

Jak często pytasz drugiego człowieka o sens jego życia, wyznawane wartości czy misję, jaką realizuje poprzez swoją pracę? Tak szybko przeżywamy życie, że nasz umysł i ciało nawykły do mechanicznej realizacji naszych codziennych zadań – bez głębszej refleksji nad tym, czy to, co robimy, jest sposobem wyrażania nas samych. III tom książki „Doskonale niedoskonali”, który ukazuje się teraz – pojawia się w nieprzypadkowym czasie. To moment, kiedy wszyscy zatrzymujemy się, zwalniamy tempo życia i redefiniujemy nasze marzenia, potrzeby i kluczowe wartości. U wielu z nas właśnie teraz powstaje pytanie – no to, co ze mną dalej będzie? Którą drogą chcę iść? Czy chcę żyć dalej tak jak dotychczas? Ta książka to autentyczna refleksja wielu ludzi, których różni wiek, płeć, doświadczenia biograficzne i historia zawodowa – ale łączy idea życia w zgodzie ze sobą! Zobacz, jak wyglądała ich własna podróż do siebie – a może ich odpowiedzi na kluczowe pytania i Tobie wyznaczą właściwy kierunek. Polecam!

Magdalena Kapela

Chcesz kreować własny świat, ale ciągle myślisz, że się potykasz... Masz marzenia, lecz boisz się ich, bo są idealne... Tutaj przeczytasz, że potknięcia są najpiękniejsze, a obawy są mądrością. Świat tej książki to doskonała sztuka naszych niedoskonałości. Polecam!

Jakub Bączek

„Doskonale niedoskonali” to książka, która przekona Cię, że i Ty masz prawo do tego, by być niedoskonałym, jednocześnie odkrywając wspaniałe strony swojego życia. Czasem warto spojrzeć w głąb siebie, by na nowo odkryć, kim jesteśmy i czego tak naprawdę chcemy. Cudownie, gdy mamy do tego narzędzia właśnie takie jak ta książka! Gorąco polecam!

Michał Pieprzak

Książkę polecam każdemu, kto szuka swojego miejsca i drogi w życiu. Opisuje ona historię ludzi sukcesu, którzy są ekspertami w różnych obszarach życia, ale rozumieją swoje niedoskonałości i to, że są tylko ludźmi, którzy popełniają błędy i mają gorsze dni. Dążenie do perfekcji to mit. Sam tej perfekcji szukałem kosztem kluczowych wartości w życiu. W trakcie lektury tej książki przypomniałem sobie, do czego dążę, co jest dla mnie naprawdę ważne oraz jakie wartości wyznaczają moje cele i marzenia.

dr Dariusz Tarczyński

Książka, którą Państwo mają okazję przeczytać, jest szansą na odkrycie inspiracji dla własnego życia. W ciekawej formule wywiadu autorka za pomocą kilku kluczowych pytań między innymi o momenty, wydarzenia, które doprowadziły do granicznych sytuacji i przełomów życiowych, zmiany, a nawet transformacji, uzyskuje prawdziwe opowieści o wyborach życiowych, o przyczynach i konsekwencjach decyzji bohaterów, czyniąc ich zarazem współautorami niniejszej publikacji. Każda z postaci, która jest bohaterem i zarazem współautorem tej książki, prezentuje swój indywidualny sposób myślenia, odkrywając przed czytelnikiem część osobistej biografii kształtowanej przez taki, a nie inny sposób myślenia, pokazując własną drogę do sukcesu osobistego oraz społecznego. Ważną wartością tej książki według mnie jest to, że pokazuje ona również gotowość człowieka do dzielenia się własnymi przemyśleniami oraz siłę doświadczeń życiowych inspirujących, prowokujących do myślenia.

Radosław Budnicki

Wydaje nam się, że wiemy, czym jest sukces. Często okazuje się, że znamy go jedynie z książek, TV, reklam i perfekcyjnych” lifestylowych zdjęć z Instagrama. Słuchamy motywacyjnych wystąpień pewnych siebie mistrzów przemawiania, których charyzma usypia nasze najmniejsze próby kwestionowania ich słów. Agacie Limanówce udało się zebrać i zachęcić osobistości sukcesu, przedsiębiorców, liderów i coachów, by w krótkich zdaniach streścili swoją drogę, niekiedy misję oraz styl myślenia prowadzące ich do miejsca, którego wiele osób mogłoby im pozazdrościć. Opowiedzieli o swojej często ciężkiej drodze do miejsca, w którym teraz są. Z tej lektury dowiedziałem się, że ta droga jest bardziej tańcem, którego kroki codziennie składają się na to, co nazywamy sukcesem. Nikt z nich nie rości sobie tytułu samorodnego talentu, więc poznamy mądrość ich mentorów, streszczoną w krótkich cytatach, których nie brakuje. Okazuje się, że cała wiedza dotycząca sukcesu zaczerpnięta z literatury rozwoju osobistego jest nic niewarta, jeśli nie wprowadzimy jej w praktykę i sami nie sprawdzimy, co oznacza dla nas to słowo. Często może się okazać, że to, co otrzymamy, może się okazać bardzo niepasujące do tego, czego oczekiwaliśmy na samym początku. Czytaj, inspiruj się i sprawdzaj sam, czy to, co zadziałało u nich, zadziała też u Ciebie.

Rafał Pikul

Zdarzało mi się zawalać projekty, bo chciałem być perfekcyjny. Tobie też? Ty też chcesz być doskonały? Jesteśmy ludźmi i w nasze DN A mamy wpisaną „niedoskonałość”, a powiedziałbym raczej – unikalność. Bądźmy z tego dumni. Książka „Doskonale niedoskonali” pokazuje nam wszystkim, że nawet ci, którzy już „osiągnęli sukces”, są niedoskonali. I są z tego dumni. Dlaczego? Gdyż „DONE IS BETTER THAN PERFECT”, wykonanie zadania jest milion razy ważniejsze od perfekcjonizmu. Długo się tego uczyłem, ciągle się uczę. Zapatrzeni w dzisiejsze reklamy myślimy, że tam jest doskonałość. Wierzcie mi jednak, programy do edycji potrafią wiele 😉 Prawdziwa niedoskonałość jest piękniejsza niż wyimaginowana, nieistniejąca doskonałość. Autorzy książki dają Ci tutaj konkretne porady oraz inspiracje, jak i T y możesz zacząć stawać się Doskonale Niedoskonałym i dlaczego warto! Polecam w 100%!

Anna Ewa Suska

Jeśli chcesz odnieść sukces, to ucz się od ludzi, którzy już go odnieśli. Nie musisz być numer jeden we wszystkich dziedzinach swojego życia. Ważne, że będziesz numer jeden w tym, co kochasz. „Doskonale niedoskonali” to wspaniała książka Agaty Limanówki, która zaprosiła do wywiadu inspirujące osoby. Każdy jest inny i ma własną receptę na sukces. Każdy też jest doskonale niedoskonały w swoim życiu czy biznesie. Bardzo motywująca i inspirująca książka. Musisz ją po prostu przeczytać! Walcz o swoje marzenia!

Joanna Twardowska-Orłoś

Słownik języka polskiego przymiotnik „idealny” definiuje jako: «odznaczający się najwyższą jakością, samymi zaletami, dokładnie czemuś odpowiadający; doskonały, znakomity, bezbłędny, wzorowy». Czym zatem jest idea? W metafizyce Platońskiej przez idee rozumie się tożsame z sobą, niezłożone, niezmienne i doskonałe byty duchowe, poznawalne rozumowo i będące realnymi odpowiednikami pojęć powszechnych. Agata Limanówka w swojej książce „Doskonale niedoskonali” nie dyskutuje z ontologią. Poprzez odniesienie do ideału dowodzi, że najważniejszy jest proces, podczas którego doświadczamy, uczymy się, wyciągamy wnioski i stajemy się wciąż na nowo pełniejsi i bardziej świadomi, ponieważ każdy z nas w cyklu swojego życia przeżywa momenty kluczowe, zwrotne, które każą nam się zatrzymać w refleksji budującej naszą siłę. Autorka, korzystając z narzędzi coachingowych, „szlifuje diamenty”, stawiając swoim rozmówcom fundamentalne pytania o misję, cel, wartości, pytania o to, kim są i kim chcą się stać. Każda osoba to osobna historia, osobny wszechświat, rządzący się własnymi prawami, wartościami, w dążeniu do swojego celu. To, co łączy te historie, to samoświadomość rozmówców. To osoby w pełni świadome siebie, swojego celu, odnoszące sukcesy przedsiębiorcy, coachowie, managerowie, liderzy. W trakcie przeprowadzanych sesji coachingowych autorka prowadzi czytelnika do autorefleksji, zmusza do postawienia sobie tych samych pytań, a w konsekwencji uporządkowania i wyznaczenia celów dla siebie. Jaka jest Twoja misja? Gdzie jesteś i dlaczego? Gdzie chcesz być? Każdy z bohaterów tej książki może być dla nas wielką inspiracją. Janusz Przytocki, autor książki „Z biegiem marzeń, z kanapowca na sportowca”, maratończyk, powiedział, że „każda wielka przygoda zaczyna się od pierwszego kroku”. Magdalena Pawłowska, ekspert marketingu online, przedsiębiorca, psycholog społeczny, powołując się na Tony’ego Robbinsa, stwierdza, że „życie kształtuje się w momencie podjęcia decyzji, a decyzję poznasz po tym, że podejmiesz działanie… od zmiany życia dzieli nas zawsze tylko jedna decyzja”. Wszystkie rozważania zmierzają do zmiany, a w konsekwencji do podjęcia akcji, zbudowania świadomej strategii swojego życia. To takie proste i takie trudne zarazem. Jak to osiągnęli rozmówcy Agaty Limanówki? Dowiesz się, czytając tę książkę.

GWARANCJA SATYSFAKCJI!

Jeżeli w przeciągu 30 dni od momentu otrzymania książki uznasz, że ten materiał szkoleniowy nie jest dla Ciebie lub stwierdzisz po prostu, że go nie potrzebujesz, wystarczy, że odeślesz książkę na nasz adres, otrzymasz pełny zwrot pieniędzy.

Nie czekaj, kup książkę.

ZAINSPIRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!

KUP TERAZ w sprzedaży za 49,90 zł.

Chcesz wiedzieć więcej, napisz do nas lub zadzwoń!

E-mail: [email protected]

Tel: +48 501 397 021